Strona Główna / Aktualności / Fakty i mity na temat makijażu permanentnego

Aktualności

Fakty i mity na temat makijażu permanentnego

22 stycznia 2019

Makijaż permanentny to makijaż stały. Podczas wykonywania zabiegu wprowadza się pod skórę odpowiednie pigmenty, z reguły w okolicach ust, brwi i oczu. Przeprowadzanie procesu nakładania makijażu stałego przypomina nieco tatuowanie, z tą różnicą, że efekt utrzymuje się zwykle w granicy od 2 do 5 lat. Jako że temat makijażu stałego jest coraz popularniejszy, warto przybliżyć najważniejsze fakty i mity, które go dotyczą.

Makijaż permanentny – jak długo efekty będą widoczne?

Podstawowe pytanie, które zadaje sobie wiele pań przed przeprowadzeniem zabiegu wykonania makijażu stałego, to pytanie o czas utrzymywania się efektów. Jednak pytanie wbrew pozorom jest bardzo złożone i nie da się na nie odpowiedzieć jednoznacznie. Albowiem czynników, które wpływają na trwałość takiego makijażu, jest na prawdę mnóstwo. Podstawową kwestią jest tutaj również skóra, która w zależności od człowieka, ma inne właściwości i cechy. Ponadto duży wpływ ma również układ hormonalny, immunologiczny i ogólna kondycja organizmu. Co można stwierdzić to fakt, że efekty dłużej utrzymują się na skórze cienkiej i suchej, aniżeli grubej i łojotokowej. Wiele zależy również od wybranej metody wprowadzania pigmentu. Microblading oraz metoda brwi Ombre, nie zapewniają długiej żywotności i aby zachować efekty, trzeba je regularnie odświeżać. Makijaż permanentny będzie utrzymywał się na skórze krócej, jeśli często będzie wystawiany na promienie słoneczne. Jak widać czynników, jest naprawdę sporo i dlatego też umownie przyjmuje się dosyć szeroki zakres 2-5 lat utrzymywania się makijażu.

makijaz permanentny czy dla kazdego

Czy makijaż permanentny jest bolesny?

Z racji tego, że zabieg makijażu permanentnego wiąże się z przerwaniem ciągłości naskórka i wykonuje się go przy użyciu jednorazowych igieł – nie jest to najprzyjemniejsza rzecz na świecie. W wielu salonach można liczyć na miejscowe znieczulenie przy użyciu kremu, płynu lub żelu – w zależności od miejsca wykonywania zabiegu. Oczywiście przed wykonaniem znieczulenia klient powinien przejść podstawowe testy wykluczające uczulenie na lidokainę, benzokainę czy epinefrynę. Przy zastosowaniu środków znieczulających zabieg makijażu permanentnego przestaje być wyzwaniem i można go bez wysiłku wytrwać.Podobnie jak podczas wykonywania tatuażu tak i przy makijażu stałym liczy się nasze nastawienie, ogólne nastawienie i samopoczucie.

czy makijaz permanentny boli

Czy każdy może wykonać makijaż permanentny?

Wiele osób sądzi, że każdy może poddać się zabiegowi wykonania makijażu stałego. Jest to jednak mit. Do podstawowych przeciwwskazań wykonania makijażu permanentnego należą:

  • ciążą lub okres karmienia piersią,
  • WZW,
  • przyjmowanie leków sterydowych,
  • choroby nowotworowe,
  • HIV,
  • choroby siatkówki i rogówki oka,
  • łuszczyca,
  • aktywna opryszczka.

Ponadto nie zaleca się wykonywania makijażu permanentnego przez 4 tygodnie od wykonania zabiegu związanego ze wstrzyknięciem kwasu hialuronowego.

Często po wykonaniu zabiegu makijażu stałego wiele kobiet jest przekonanych, że bezpośrednio na drugi dzień można malować oczy i usta. Jest to kolejny mit, ponieważ skóra po zabiegu jest poraniona i musi przejść proces gojenia. Dlatego zaleca się przez około 10 -14 dni całkowite wstrzymanie od malowania oczu i ust. Jednak ten przedział jest umowny i zależy indywidualnie od każdej osoby. Warto pamiętać również o odpowiedniej pielęgnacji skóry i używaniu specjalnej maści, która przyspieszy gojenie.

Podsumowanie

Makijaż permanentny jest coraz częściej używany przez kobiety na całym świecie. Mimo lekkiego dyskomfortu podczas wykonywania zabiegu większość kobiet zdecydowanie poleca tę metodę i jest bardzo zadowolona z efektów.

WRÓC