Strona Główna / Aktualności / Zalety i wady makijażu permanentnego

Aktualności

Zalety i wady makijażu permanentnego

22 stycznia 2019

Makijaż permanentny, praktyczne rozwiązanie dla nowoczesnej i zadbanej kobiety.

Dzisiejsze czasy wymusiły na kobietach troskę o staranny i nienaganny wygląd każdego dnia i o każdej porze. Wiele kobiet nie wyobraża sobie nawet wyjścia do sklepu po bułki, bez zrobienia choćby delikatnego makijażu.

Ta potrzeba atrakcyjnego prezentowania się nie jest wynikiem ostatnich czasów, lecz istnieje od zawsze – kiedyś mężczyźni przyozdabiali ciała biżuterią, później ozdabiali ciało nakładając farbę na różne jego części, szczególnie przed walką aby przestraszyć wroga. Następnie, w  starożytnych Chinach wymyślono tatuaż, czyli trwałą koloryzacje ciała. Makijaż permanentny kojarzony jest po części z tatuażem, w obu przypadkach pod skórę wprowadza się barwnik, natomiast te dwie metody różnią się między sobą sposobem wprowadzania barwnika.

Zalety makijażu permanentnego

Wykorzystanie makijażu permanentnego to oszczędność czasu na robienie makijażu każdego dnia. Ponadto taki makijaż pomaga zatuszować różne niedoskonałości natury, defekty skóry jak plamy pigmentacyjne, przebarwienia, blizny oraz  w naturalny sposób podkreśla kontury twarzy. Osoby które cierpią na kompleksy związane z asymetrią twarzy mogą np. skorygować kształt ust czy nadać symetrii i kształtu brwiom.

Ten rodzaj makijażu polecany jest szczególnie sportsmenkom uprawiającym sporty wodne. Tusz i inne kolorowe kosmetyki pod wpływem wody nie spełniają oczekiwań i rozmazują się, natomiast makijaż permanentny to szansa na piękny wygląd bezpośrednio po wyjściu z wody. Taki rodzaj makijażu jest również dobrym rozwiązaniem dla osób planujących dłuższy pobyt w szpitalu czy po chemioterapii – ze względu na dobre maskowanie brwi oraz rzęs. Osoby które cierpią na alergie kosmetyczne również będą wdzięczne za możliwość skorzystania z tej formy poprawienia urody.

W zależności od upodobania, makijaż permanentny pomoże wzmocnić kolor ust nadając im delikatność różu lub bardziej wyrazistej czerwieni. Dobrze jest podkreślić kontur oczu poprzez delikatne kreseczki które u nasady rzęs będą prawie niewidoczne, jednak spełniają swoją rolę nadając spojrzeniu głębi i wyrazistości.

Czy makijaż permanentny jest bolesnym zabiegiem?

Zabieg makijażu permanentnego wykonuje się w znieczuleniu miejscowym, przy zastosowaniu kremu znieczulającego, dlatego pacjent nie czuje bólu i zabieg nie powoduje dyskomfortu. Zabieg wykonuje się w kilku etapach z zastosowaniem aparatu igłowego i wybranych pigmentów tak, aby harmonizowały z naturalną pigmentacją skóry. Po wykonaniu zabiegu, na skórę pacjenta dodatkowo nakłada się uspokajające kompresy aby skórę wyciszyć.

Czy skóra po zabiegu wymaga szczególnego traktowania?

Skóra po zabiegu jest podrażniona i zaczerwieniona, jednak objawy dość szybko mijają. Dwa dni po zabiegu skóra zaczyna się złuszczać, dlatego należy mieć na uwadze aby zaopatrzyć się w preparaty nawilżające. Dobrze jest mieć w domu krem gojący lub krem z lanoliną który łagodzi podrażnienia i koi skórę. Twarz myjemy tylko wodą, mleczkiem lub tonikiem, unikamy mydła lub żeli myjących. W pierwszym tygodniu po zabiegu należy unikać sauny oraz basenu natomiast przez okres 6 tygodni do około 2 miesięcy należy unikać słońca a jeśli to niemożliwe należy korzystać z blokerów słonecznych min. SPF 50.

Jak długo utrzymują się efekty zabiegu makijażu permanentnego?

Dla utrwalenia makijażu ew. korekty oraz uzupełnienia niedoskonałości, zabieg ponawia się po dwóch tygodniach. Należy liczyć się z tym, że naskórek z czasem będzie się złuszczał i efekty makijażu będą blednąć, dlatego dla utrzymania intensywności koloru, barwnik należy uzupełniać raz do roku. Efekt zabiegu zazwyczaj utrzymuje się w granicach od 3 do 5 lat.

Przeciwwskazania do zabiegu

Zabieg makijażu permamentnego odradza się osobom przechodzącym infekcję, chorym na łuszczycę, cukrzycę, kobietom w ciąży i osobom w trakcie kuracji sterydami. 

WRÓC